انتخاب مشعل

انتخاب مشعل شاید مهم ترین کار در آغاز ساخت مهره های شیشه ای باشد. تقریبا در تمام دنیا از مشعل های دو سوختی پروپان-اکسیژن برای این کار استفاده می شود. اگر دسترسی به گاز پروپان داشته باشید مشعل های نشان داده شده در این صفحه دقیقا برای ساخت مهره های شیشه ای طراحی شده اند. اگر نه باید از مشعل های بوتان سوز موجود استفاده کرد اما نکته حائز اهمیت در انتخاب مشعل برای ساخت مهره های شیشه ای این است که این مهره ها اغلب بسیار کوچک و ظریف کار می شوند و برای تزئینات ظریف آنها مشعل نباید آنچنان قوی باشد و حرارت بالا ایجاد کند که شیشه در مقابل آن شکل خود را به راحتی از دست بدهد و امکان انجام طراحی ظریف و دقیق از بین برود. یکی از مراکزی که می توانید برای مشاوره و خرید مشعل شیشه گری از آن کمک بگیرید شرکت سینا شیشه (خیابان مفتح جنوبی، روبروی ایستگاه مترو طالقانی، ساختمان 103، طبقه اول - 02188141516) است.
اما از مشعل های پروپان سوز که در این صفحه نشان داده شده اند، مدل Hot Head تک سوختی است و مناسب مبتدیان است و حرارت کمتری نسبت به سایرین دارد و دو مدل Minor Burner و Cricket از پر طرفدارترین مشعل ها هستند. لازم به ذکر است که سوخت های لحیم برنج مانند گاز MAPP که در کتاب از آن نام برده شده است، بسیار مناسب مشعل Hot Head هستند اما کمیابند.
نکته حائز اهمیت دیگر در انتخاب مشعل نوع شیشه ای است که می خواهید با آن کار کنید. در ساخت مهره های شیشه ای بیشتر شیشه های سودا مورد استفاده قرار می گیرند که نرم هستند، یعنی دمای ذوب پائین تری نسبت به دیگر شیشه ها مثل شیشه های پیرکس یا بوروسیلیکات دارند و تنوع رنگی بیشتری نیز دارند. مارک مشهور و مرغوب این شیشه ها به نام های Effetre و Morretti معروف است. کلیه مواد و وسایل از سایت زیر قابل تهیه هستند.

/ 1 نظر / 67 بازدید
محسن

ممنون برای آدرس و توضیحات